Класифікація вантажівок

Транспортні та логістичні компанії постійно прагнуть забезпечити швидку та надійну доставку: від великих міжнародних експортних операцій до дрібних локальних постачань.

Отже, розуміння класифікації вантажних автомобілів і їхніх характеристик є надзвичайно важливим для ефективного використання транспортних ресурсів і досягнення конкурентної переваги. Ця стаття буде особливо корисна для тих, хто тільки починає освоювати світ логістики та прагне зрозуміти переваги і обмеження кожного типу. Це допоможе приймати обґрунтовані рішення під час планування та організації перевезень.

Класифікація за вантажністю

 • Особливо мала вантажність (до 1 тонни): Ідеальні для міських доставок або перевезення невеликих партій товарів на короткі відстані.
 • Мала вантажність (1-3,5 тонни): Широко використовуються в різних галузях, включаючи логістику, дистрибуцію та міські доставки. Приклади: мікроавтобус, газель, ЗІЛ.
 • Середня вантажність (понад 3,5-15 тонн): Забезпечують ефективну та швидку доставку товарів великими партіями між містами, обласними центрами та регіонами. До цієї категорії належать фургони, самоскиди, тягачі.
 • Велика вантажність (понад 15 тонн): Використовуються для перевезення великих промислових товарів, будівельних матеріалів, сировини, палива, сільськогосподарських вантажів. Приклади: контейнеровози, авторефрижератори.
 • Особливо велика вантажність: Призначені для перевезення гірської породи, руди, вугілля та використовуються поза дорогами загальної мережі.

Класифікація за типом кузова

 • Бортові автомобілі: Мають платформу, оточену бортами з усіх чотирьох сторін. Вони універсальні та можуть перевозити різні типи вантажів.
 • Тентовані авто: Металева рама, покрита водонепроникною тканиною (тентом). Легко знімаються для завантаження та розвантаження.
 • Металеві контейнери: Використовуються для транспортування сипучих матеріалів, металобрухту, великогабаритних сміттєвих відходів та інших твердих речовин.
 • Рефрижератори: Обладнані холодильними установками, що підтримують постійну низьку температуру. Використовуються для перевезення продуктів, що вимагають контролю температури, або фармацевтичних препаратів.
 • Ізотермічні автівки: Кузов з теплоізоляційних матеріалів забезпечує рівномірну температуру всередині. Використовуються для товарів, які не потребують холодильного обладнання, але вимагають підтримки певного температурного режиму.
 • Цистерни: Спеціальний тип кузова для перевезення рідин або газів. Виготовляються з металу або спеціальних матеріалів, що відповідають вимогам безпеки.
 • Самоскиди: Кузов підіймається для автоматичного вивантаження вантажів. Використовуються для перевезення піску, гравію, будівельних матеріалів або зерна.
 • Тягачі: Використовуються для перевезення вантажних причепів або напівпричепів.
 • Платформи та низькорамні трали: Відрізняються великою вантажопідйомністю (до 200 тонн) та спеціальними кріпильними конструкціями. Використовуються для перевезення техніки, машин, обладнання, труб, брусів, колод тощо.

Класифікація за осьовими навантаженнями

Допомагає визначити максимальну вагу, яку може нести кожна вісь автомобіля. В Україні існує дві категорії за осьовим навантаженням:

 • До 6 т на вісь.
 • До 10 т на вісь.

По деяким автомобільним дорогам і автомагістралям допустимі осьові навантаження до 12,5 т.

Класифікація за наявністю причепу

 • Причепи: Транспортні засоби без власного двигуна, які пересуваються в складі автопоїзду, спираючись на свої колісні осі. Можуть бути бортовими, тентовими, самосвальними тощо.
 • Напівпричепи: Прикріплюються до тягача та не здатні самостійно утримувати рівновагу. Класифікуються залежно від виконуваних завдань: тентовані, шторні, фургони, автовози тощо. Забезпечують більшу маневреність порівняно з причепами.

Вантажні перевезення разом з Corcel

Corcel – провідна компанія в галузі вантажних перевезень. Ми забезпечуємо надійну та безпечну доставку незалежно від типу товарів: вироби масового споживання, швидкопсувні продукти, небезпечні речовини, великогабаритне обладнання чи інші специфічні вантажі.

Ми пропонуємо комплексний підхід до автоперевезень, починаючи з вивчення потреб клієнта та розробки оптимальних логістичних рішень. Завдяки широкій мережі партнерів та доступу до різних видів вантажного транспорту, ми підберемо для вас найкращий варіант.

Надійність і безпека є нашими головними пріоритетами. Ми дотримуємося високих стандартів безпеки та якості, забезпечуючи належне пакування та захист вантажу під час транспортування. Гарантуємо професійний підхід, високу якість обслуговування та своєчасну доставку по всьому світу. Зв’яжіться з нами для отримання деталей!

Author