Міжнародні перевезення при експорті з України до ЄС

Міжнародні перевезення при експорті з України до ЄС

З 1 січня 2016 року почала діяти Зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Крім того, що знижуються митні збори як для України, так і для країн-учасниць Євросоюзу, це також призведе до інших змін.

При міжнародному перевезенні вантажів з України до ЄС важливо звернути увагу на наступні нюанси:

1. Вибір виду транспорту

Міжнародні перевезення вантажів можуть здійснюватися як одним, так і кількома видами транспорту. Компанія Корсель надає можливість перевезення автомобільним, авіаційним, морським і залізничним видами транспорту. При поєднанні декількох видів транспорту перевезення вважатиметься мультимодальним (змішаним).

2. Розробка маршруту транспортування

Планування маршруту перевезення вимагає особливої ​​уваги, так як часто вантаж перетинає кордони декількох держав, в кожному з яких можуть бути свої вимоги до документального оформлення, а також особливості проходження державних кордонів, вимоги до митного оформлення і т.д. Всі правила і особливості взаємин між країнами Європейського Союзу та країнами, які не входять до ЄС, містяться в Митному кодексі Європейського Союзу.

3. Митне оформлення

В цілому, митне очищення можна розділити на 3 етапи.

1) Митне оформлення в країні експорту:

Для того, щоб оформити товари для експорту, потрібно підготувати необхідні договори, сертифікати та ліцензії, товаро-транспортні документи. Обов’язково оформляється експортна декларація EX-1.

Перелік обов’язкових документів для експорту з України до ЄС:

 • митна декларація;
 • зовнішньоекономічний контракт, складений на 2-х мовах;
 • сертифікат походження за формою EUR-1;
 • сертифікат якості (якщо необхідно);
 • товаро-транспортні документи (Way Bill, Bill of Lading, CMR, ТТН);
 • Carnet TIR як фінансова гарантія перевезення (оформляється для деяких видів вантажів, в тому числі для підакцизних товарів, продуктів харчування та ін.).

2) Транспортування вантажу через митний кордон ЄС:

Коли товари прибувають на митний склад в країні ЄС, їх поміщають в режим тимчасового зберігання під митний контроль (не більше 45 днів у разі, якщо товари перевозяться морським транспортом або 20 днів для інших видів транспорту), поки вони не будуть поміщені в інший митний режим ( випуск товару у вільний обіг, режим транзиту, митного складу, переробки товару на митній території, тимчасового імпорту або в’їзд в вільну зону або склад).

3) Митне оформлення в країні імпорту:

Для того, щоб оформити імпорт товару в країні одержувача, необхідно сплатити всі митні платежі, подати митні декларації та інші необхідні документи. Залежно від виду вантажу може знадобитися проведення ветеринарно-санітарного, радіологічного та / або інших видів контролю.

Найбільш важливі документи, які варто підготувати заздалегідь для ввезення товарів в ЄС:

 • Entry Summary Declaration (ENS), ввізна декларація, яка містить дані про товар (дані по інвойсу, транспотних накладних та ін.). ENS подається заздалегідь в митний орган країни, через яку здійснюється ввезення товарів;
 • Single Administrative Document (SAD), вантажна митна декларація, містить додаткові дані про вантаж, може подаватися до митного органу країн Євросоюзу як в електронній, так і в письмовій формі безпосередньо по прибуттю на кордон. У декларації SAD вказується режим, під який згодом будуть переміщені товари.

Перелік обов’язкових документів для імпорту в країнах ЄС:

 • комерційний інвойс;
 • декларація митної вартості;
 • товаро-транспортні документи (Bill of Lading, CMR, CIM, TIR Carnet);
 • страховий поліс на транспортування;
 • пакувальний лист;
 • декларація SAD;
 • сертифікат походження EUR-1 (не потрібно, якщо експортер має статус уповноваженого, в країнах Євросоюзу товар має нульові ставки мит або ж вартість вантажу не перевищує 6000 EUR);
 • імпортні ліцензії;
 • сертифікати інспекцій (якщо необхідно).

При експорті товарів до країн ЄС дуже важливо знати, які існують нюанси і особливості митних процедур в країнах-учасницях ЄС.

Наприклад, EORI-код присвоюється всім учасникам торгово-економічної діяльності (присвоюється при першій подачі митної декларації, ENS або SAD). Компанії-експортери зобов’язані в усіх митних органах подавати номер EORI-коду.

Що стосується оподаткування, то всі митні збори, а також ПДВ та інші податки стягуються в процентному співвідношенні від комерційної вартості (комерційна вартість товару складається з вартості товару на момент перетину кордону в сумі з витратами на доставку).

Акцизним податком в країнах ЄС обкладаються алкоголь, сигарети, тютюнові вироби, електроенергія, нафтопродукти та інші види товарів.

Компанія Корсель спеціалізується на міжнародних перевезеннях вантажів з України в країни Євросоюзу.

Наша команда складається з досвідчених фахівців, які за запитом розрахують вам вартість доставки, що вас цікавить, на будь-яких умовах співпраці.

Надішліть ваш запит на нашу пошту logistic@corcel.com.ua або зв’яжіться з нами за номерами телефонів, які вказані на нашому сайті.

Оксана Костюченко
Менеджер адміністративної діяльності

 

Дізнайтесь вартість вашого проекту

Наші клієнти